Świat ma co najmniej tysiąc wiosek i miast/ List w życiu człowiek pisze co najmniej raz - śpiewali przed laty Skaldowie. Nowoczesna technologia sprawiła, że ten piękny zwyczaj pisania listów już, niestety, prawie zaniknął.
Na zajęciach rewalidacyjnych usprawniających techniki szkolne w szkole branżowej postanowiliśmy przypomnieć sobie tę piękną tradycję, a okazją do tego był obchodzony 9 października Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Najpierw czytaliśmy listy zawarte w powieści dla młodzieży Kłamczucha Małgorzaty Musierowicz. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak kontaktowali się ze sobą młodzi ludzie, gdy nie było smartfonów i Internetu. Listy były wtedy często jedyną formą kontaktu z chłopakiem, dziewczyną czy przyjaciółką.
Po przeczytaniu fragmentów książki na uczniów czekały zadania: prawidłowe ułożenie elementów listu na schemacie, uzupełnienie gotowego listu, w którym brakowało kilku fragmentów, a także zredagowanie własnego listu. Po jego napisaniu uczestnicy zajęć ćwiczyli prawidłowy zapis adresu na kopercie, a także przypominali sobie słownictwo związane z tematem zajęć: adresat, nadawca, filatelistyka, klaser. Na końcu mogli także pooglądać ciekawą kolekcję znaczków pocztowych.
Agnieszka Krupa
Komentarze
Prześlij komentarz